24/11/2020

גרפיטי

גרפיטי

נתחיל בקצת היסטוריה של הגרפיטי

גרפיטי הם ציורים הנעשים על גבי רכוש, יכול להיות ציבורי או פרטי. גרפיטי יכול להיות אמנות, ציור או כתובות. בדרך-כלל מדובר בציורים שנעשים ללא הסכמת בעלי הרכוש – ועל כן מדובר בעבירה על החוק ובוונדליזם.

וואנדאליזם שמאנדאליסם. אומנות הגרפיטי היה קיים מאז ימי קדם – כבר באימפריה הרומית וביוון העתיקה התקיימו כתובות גרפיטי. ניתן אפילו לומר שציורי מערות קדומים הם גרפיטי. אז למקרה ותיתפסו ע"י שומרי החוק בעת מעשה – תספרו להם שזהו למעשה מעשה אלילי.

גרפיטי פרה-היסטורי

וונדליסטים של פעם – גרפיטי פרה-היסטורי

דוגמאות ראשונות של גרפיטי ניתן למצוא בעיר היוונית אפסוס (איפה שהיום טורקיה). ככל הנראה אותם גרפיטי היו פרסומת לבית בושת.

גרפיטי בזמננו אנו שלנו

רוב אומני הגרפיטי המוכשרים בזמננו אינם ידועים לציבור. בדרך כלל הם פועלים בחשאיות. עמוק בעולם האנדרגראונד. בדרך כלל מדובר באנשים מאוד מוכשרים היודעים להמציא יצירות מטורפות אשר משולבים מסך רעיונות משולבים. אם ננסה לפרש מעט לעומק – מדובר בחיבור בין רעיונות טובים שנחרטו עמוק בראש לאורך תקופה, בדרך כלל עקב אירועים שחוו או ראו. או אולי יכולה להיות מחשבה רגעית מתוך ניצוץ מבריק. קשה להסביר במילים קל בסרטונים (מומלץ להגדיל ולשים על מצב HD)

וזה מה שקורה כשמחברים בין ידי צילום ועריכה יחד עם ידי הגרפיטי.

אם קיבלתם בזה הרגע את הניצוץ הראשון בלהתחיל את קריירת הגרפיטי, נאמר רק שכן, לכו על זה.

מה לא לעשות

לא מומלץ לעשות גרפיטי בסינגפור. על פי חוק הוואנדאליזם של סינגפור, במידה ותיתפסו בביצוע מעשה הגרפיטי תישלחו לארבעה חודשים בכלא, לקנס כספי ולעונש מלקות. כן מלקות. נשמע כמו משהו פרי-היסטורי מטופש? חכו שתכירו את "10 סוגי הבחורות הסיגפוריות במועדונים"

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב