24/11/2020

גמילה: האם סיגריה אלקטרונית באמת עוזרת

ecigarette

סיגריה אלקטרונית פועלת כמכשיר אידוי אלקטרוני, המעוצב בצורה של סיגריה ארוכה. מטרת הסיגריה האלקטרונית הוא לספק תחושת עישון ולהחליף את עישון הסיגריה הרגילה. לסיגריה האלקטרונית מספר רב של עיצובים כמו צורת סיגר וגם צורת מקטרת. הסיגריה האלקטרונית פועלת על חשמל והחומר שלה הוא נוזל למילוי בטעמים. ברגע הפעלת הסיגריה האלקטרונית, מופעל מעגל חשמלי שגורם לאידוי נוזל המילוי והאדים מדמים תהליך של עישון סיגריה רגילה. הסיגריה האלקטרונית נכנסה לחיינו בשנים האחרונות, במטרה לעזור לאנשים רבים להיגמל מההרגל של עישון סיגריות. הדעות חלוקות לגבי יעילותה של הסיגריה האלקטרונית.

מחקר שהתפרסם בכתב העת לרופאה JAMA Internal Medicine, גורס כי אין קשר בין מעבר לסיגריה אלקטרונית לבין גמילה מעישון סיגריה. מתוך 949 נבדקים בניסוי, 88 התחילו אם עישון בסיגריה אלקטרונית ומספר קטן מאוד הפסיקו לעשן והפחיתו בכמות העישון שלהם. למרות קנה המידה הקטן של המחקר והמספר המצומצם של הנבדקים, מצאו החוקרים כי למרות שהסיגריה האלקטרונית הומצאה על מנת להיגמל מעישון, ללא הוכחות מדעיות, אין לראות את אותה סיגריה אלקטרונית ככלי לגמליה מעישון.

 

 

בישראל הסיגריה האלקטרונית נכנסה כסערה לחיי המעשנים. בגלל מחירי הסיגריות שממשיכים להאמיר מעת לעת, אנשים רבים בחרו לעבור להשתמש בסיגריה אלקטרונית מכמה סיבות: אין ריח של עישון סיגריות, הרבה יותר זול לעשן מסיגריה אלקטרונית מאשר סיגריות רגילות, חומר המילוי של הסיגריה האלקטרונית מגיע בטעמים שונים, ניתן לעשן אותה בכל מקום והיא לא מממכרת כמו סיגריות. הבעיה שנוצרה עקב הכניסה של הסיגריה האלקטרונית לשוק הישראלי היא שאנשים פשוט התחילו להתמכר לסיגריה האלקטרונית. יותר ויותר אנשים החליפו את העישון הרגיל בעישון אחר. הם עדיין מעשנים את אותה כמות של סיגריות ועדיין מוצאים סכומים גדולים על רכישת הסיגריה האלקטרונית עצמה ועל נוזל המילוי שלה.

בסופו של דבר, הסיגריה האלקטרונית גמלה אנשים רבים מעישון רגיל, אך אנשים פשוט התמכרו למשהו אחר וזה עישון בסיגריה חשמלית. מה שגם קרה, שלאנשים רבים היה חסר הטעם אליו הם היו רגילים ובסופו של דבר הם חזרו למנהגם הישן וחזרו לעשן סיגריות רגילות. אז אם חשבתם שסיגריות אלקטרוניות יעזרו לכם להיגמל, תחשבו טוב טוב, אם שווה לכם להתמכר למשהו אחר, כי סיגריות אלקטרוניות זה לא הפתרון בשבילכם.

 

תמונה ראשית  chrisf608 cc

תגיות הכתבה

1 תגובות

  1. שי
    להגיב

    אני כבר משתמש באלקטרונית יותר משנה וחצי
    אז דאי עם הכתבות המפגרות הללו
    ניפתרתי מסיגריות בלי מאמץ ואני מרוצה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב