11/07/2020

גאוגרפיה: האם אתם יודעים איפה אוקראינה נמצאת

where-is-ukraine

בחודשים האחרונים, אנו עדים לסכסוך שמתרחש בין רוסיה לאוקראינה ובעיקרו, הסיפוח של חצי האי קרים, מרשות אוקראינה לרשות רוסיה. כל כמה ימים, אנו שומעים על הצטרפות של עוד מדינה, שקוראת להחרים את רוסיה, בגלל אותה פעולת סיפוח. אחת המדינות שמנסה להילחם ולהטיל סנקציות על רוסיה, היא ארצות הברית. ארצות הברית נמצאת במגעים עם רוסיה בנוגע לאותו סכסוך, סכסוך שלוקח את רוב תשומת הלב מהמאורעות שמתרחשים בסוריה.

בסקר שנערך על ידי גופי תקשורת רבים בארה"ב, נשאלו 2066 אמריקאים, האם על ארה"ב להתערב במתרחש בצידו השני של העולם ולאחר מכן, נתבקשו אותם אמריקאים, לסמן על המפה, היכן לדעתם נמצאת אוקראינה. רבים מהנשאלים לא ידעו להגיד במדויק היכן נמצאת אוקראינה ואפילו ספקו מיקומים, שמראים על אי ידיעה, על אירועים שמתרחשים בעולם כולו.

הניחושים של האמריקאים, היכן נמצאת אוקראינה (תמונה: washingtonpost.com)

תוצאות הסקר מצביעות על כך, שאזרחי ארצות הברית, מנותקים לחלוטין ממה שקורה מסביבם. הדיוק של סימון אוקראינה על המפה, משתנה על פני קבוצות דמוגרפיות שונות. האמריקאים הצעירים, נטו לתת מענה מדויק יותר מאשר האמריקאים המבוגרים. רק 27% מהאמריקאים בגילאי 18-24 ידעו היכן אוקראינה, לעומת 14% מבני ה-65 ומעלה. גם בין המינים, ניתן לראות הבדל משמעותי. הגברים הצליחו ב-20% מהמקרים, לעומת 13% הצלחה אצל הנשים.

 

בסופו של עניין, זה לא באמת משנה כל כך, האם האמריקאים יודעים היכן אוקראינה נמצאת על המפה. בסופו של דבר, העם אמר את דברו בנוגע למדיניות של ממשלתם והוא ברובו נגד התערבות בכוח, של ארה"ב בסכסוך הרוסי-אוקראיני. רק 13% אחוזים מהאמריקאים תומכים בפעולה בכוח של ארה"ב ברוסיה ואוקראינה. בנוסף 45% מהאמריקאים מעדיפים להחרים את ועידת G8 בהשתתפות רוסיה לעומת עולה צבאית שם.

 

אוקראינה לאוקראינים ורוסיה לרוסים (תמונה: Anosmia , אתר: flickr)

 

גם היום, אנו שומעים על אזרחי אוקראינה פרו-רוסיים, שפועלים על מנת לכרום לסיפוח של חלקי נוספים מאוקראינה לרוסיה. ממשלת אוקראינה טוענת כי מדובר על אזרחים רוסים, שנשלחו על ידי ממשל פוטין, לגרום בעיות ומלחמת אזרחים באוקראינה. הסכסוך נסוב נגד רצונה של רוסיה, לעצמאות של אוקראינה ממנה. רוסיה רוצה למנוע את הפיכתה של אוקראינה, קרובה יותר אל מדינות המערב ואירופה, מאשר אליה.

 

עד שהמשבר יעבור בדרך אחת או אחרת, אף אחד לא באמת יודע מה הולך להיות. אם ארה"ב תתערב לרוסיה יותר מידי, אולי נהיה עדים למלחמה בין ארה"ב ורוסיה, שהן 2 מהמעצמות החזקות ביותר בעולם. אולי אנו נהיה עדים לסכסוך העולמי הבא. אך אף אחד לא יכול לנבא את העתיד ולומר לנו מה יקרה בוודאות. אולי אנחנו בדרך לעידן חדש שישנה את העולם כולו.

 

תמונה ראשית Genista cc, אתר flickr.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב