25/11/2020

ביקור אסירים: הקעקועים בכלא ומשמעותם

קעקועי כלא

אנחנו מכירים את הקעקועים האלה מכל הסדרות שאנו רואים בטלוויזיה וגם מאנשים שאנחנו רואים ברחוב. אסירים רבים עושים קעקועים בכלא כדי לסמן לאיזו כנופיה  הם שייכים או משמעות אחרת, אשר מסבירה משהו על הפשע אותו ביצעו או על האופי שלהם. אז מה בעצם משמעותם של הקעקועים השונים? לרוב, הקעקועים מסמנים חברות של אסיר מסוים בכנופיה אליה הוא משתייך. בארה"ב למשל, לכל כנופיה יש סימן זיהוי משלה וככה כל אסיר יודע לאיזו כנופיה שייך אסיר מסוים. בנוסף, ישנם קעקועים המספרים דבר או שניים על אופי האסיר הוא על הפשע אותו הוא ביצע. בהמשך נסביר לכם על הקעקועים המוכרים ביותר שאנו רואים בסדרות האמריקאיות. אני מקווה שלא תראו את הקעקועים האלה בחייכם, אבל תזכרו את הקעקועים האלה במידה ויצא לכם לבלות באחד מבתי הכלא בעולם.

 

1. קעקוע: קורי עכביש

קעקוע של קורי עכביש הוא קעקוע פופולרי מאוד, אך אל תטעו, מדובר על קעקוע כלא לכל דבר. אז מה בעצם מסמל הקעקוע? הקעקוע מסמל את הלכידה של אותו אסיר על ידי המשטרה, כמו שעכביש לוכד את טרפו בקורי העכביש. לרוב הקעקוע נעשה על המרפק של האסיר כדי לסמל את הזמן הרב שהוא יושב בכלא על ידיים על השולחן, כלומר ללא מעש. לעתים עושים את הקעקוע על צווארו של האסיר. לרוב לא תראו קעקועים צבעוניים בכלא, בגלל שאין גישה לדיו צבעוני על ידי אמני הקעקועים בכלא.

קורי עכביש על המרפק. (תמונה: http://timelesstattoos.co.uk)

2. קעקוע: דמעות

אחד מקעקועי הכלא המוכרים ביותר הוא קעקוע הדמעה הזולגת מהעין. במקומות שונים הדמעה מסמלת דברים שונים. במקום אחד היא יכולה לסמן ישיבה ארוכה במעצר ובמקום אחר היא מסמנת כי אותו אסיר מבלה את זמנו בכלא בגלל עבירת רצח. קעקוע של דמעה ריקה יכול לסמן או ניסיון לרצח או שאחד מחבריו של האסיר נרצח והוא מחפש נקמה. ישנם אנשים רבים שבוחרים לקעקע את קעקוע הדמעה למרות שלא ישבו בכלא, בגלל המראה הקשוח שהיא נותנת להם.

teardrop

3. קעקוע: כתר בעל 5 נקודות

הקעקוע הבא אולי נראה כמו קעקוע משעשע, אבל מדובר על קעקוע כלא לכל דבר. הכתר בעל 5 הנקודות הוא קעקוע שמסמל את כנופית המלכים הלטיניים. מדובר על אחת מהכנופיות ההיספנית הגדולות ביותר בארה"ב, הנמצאת בעיקרה בשיקגו. לרוב הקעקוע יהיה מלווה באותיות  ALKN ופירושן הוא Almighty Latin Kings Nation. הצבעים והתכשיטים שמעטרים את הקעקוע, יכולים לסמל כמעט כל דבר שקשור לאסיר.

 

 

5ptcrown

 

4. קעקוע: 3 נקודות

קעקוע של 3 נקודות אינו קשור לכנופיה מסוימת, אלא להלך הרוח באותה כנופיה. פירוש 3 הנקודות הוא mi vida loca, כלומר החיים המשוגעים שלי. בדרך כלל הקעקוע נמצא ליד העין או על היד. לעתים קעקוע של 3 נקודות מקבל משמעות דתית, המייצג את השילוש הקדוש.

החיים המשוגעים שלי. (תמונה: http://whiskerino.org)

5. קעקוע: 5 נקודות

קעקוע דומה מאוד לקעקוע 3 נקודות. הקעקוע מייצג את 4 הקירות הסובבים את האסיר. מדובר על קעקוע כלא בינלאומי והוא נפוץ מאוד בבתי כלא בארה"ב ובאירופה. הקעקוע ממוקם בעיקרון על היד בין האגודל לאצבע. 5 נקודות במקומות אחרים בגוף, יכולים לסמל משהו אחר כמו סימן של כנופית אנשי האומה.

dsc00003_large

6. קעקוע: שעון ללא מחוגים

כפי שאפשר להבין, מדובר על קעקוע שמסמל אסיר שיושב המון זמן בכלא ללא זמן יציאה ידוע. הקעקוע מסמל את הזמן כחסר משמעות אצל אסירים מסוימים. אסירים רבים בוחרים שלא לספור את הימים שלהם עד השחרור. לא כל קעקועי השעון למיניהם מסמנים קעקוע כלא, כדי שזה יהיה קעקוע כלא, יש לבדוק האם יש לו מחוגים.

pocket_watch_tattoo_by_itchysack-d6f5ta1

7. קעקוע: האחים הארים

מדובר על הכנופיה הגדולה ביותר של הגזע הלבן בארה"ב. הם מהווים פחות מאחוז אחד מאוכלוסיית האסירים בארצות הברית, אך אחראי לכ-20% מכלל הרציחות בבתי הסוהר בארה"ב. הקעקועים שלהם הם בדרך כלל תלתן או צירוף האותיות AB. בנוסף ניתן למצוא עליהם צלבי קרס ואת האותיות SS. הכנופיה הזו נוצרה עקב ההפרדה הגזעית בבתי הכלא בארה"C בשנות ה-60 של המאה הקודמת. זו אחת הכנופיות הקטלניות ביותר ונעשו עליה מספר סרטים דוקומנטריים ואף יש אזכור שלהם בסרט אמריקה X המפורסם.

ABT tattoo

8. קעקוע: המקסיקנים

גם למקסיקנים יש נציגות ברשימה הזאת. מדובר על הכנופיה של המקסיקנים בבתי הכלא בארה"ב. זו אחת מהכנופיות האכזריות ביותר שיש בבתי הכלא בארה"ב. כנופיה זאת נקראת "לה אמה" והיא נמצא ביחסי ידידות עם כנופית האחים הארים שהוזכרה לעיל. המאפיה המקסיקנית מחולקת למספר קבוצות, אך ברגע שאחד מחברי הקבוצות הללו נכנס לכלא, הוא אוטומטית הפך להיות תחת חסותה של המאפיה. עדיף לא להתעסק עם המאפיה הזאת. קעקועי המאפיה המקסיקנית מאופיינים באות M.

mexican-tattoo

9. קעקוע: קלפי משחק

מודבר על קעקוע שאינו משתייך לכנופיה מסוימת והוא קעקוע כלא כללי. קעקוע של קלפים מרמז על כך שהאסיר הוא מהמר כבד, אחד שמוכן להמר גם על החיים שלו. בבתי הכלא ברוסיה, יש כל סמל בקלפים מסמל משהו אחר. סמל העלה מסמן גנב, סמל התלתן מסמל פושעים באופן כללי סמל היהלום מסמל מלשינים של המשטרה וסמל הלב מסמל מישהו שמחפש בן זוג בכלא. סמלי הלב והיהלומים בדרך כלל מיושמים בכפייה על אותו אסיר ללא יכולת להתנגד.

09688ceb5dd667b21fca8265bea64874

10. קעקוע: צלב על החזה (בלעדיות לרוסיה)

במערכת בתי הסוהר ברוסיה, קעקוע של צלב על החזה, מסמל את "נסיך הגנבים". מדובר על הדרגה הגבוהה ביותר שאסיר רוסי יכול להשיג ובדרך כלל מדובר על אסירים רמי דרג. תרבות הקעקועים בבתי הסוהר הרוסים היא אחת מהמורכבות ביותר שיש. יש עשרות קעקועי פשע רוסים ולכל אחד משמעות ברורה משלו. למשל, אדם עם כוכבים על ברכיו, מראה כי הוא לא משתחווה לפני רשויות החוק. קעקוע של נמר על החזה, מסמל אסיר שהוא תוקפני כלפי המשטרה. קעקוע של עכביש עם רשת מסמל אסיר עם התמכרות לסמים. ורד מסמל נעורים מבוזבזים, קעקוע של אזיקים מסמל תקופת מאסר של 5 שנים. הרשימה הזו ממשיכה לעוד הרבה דוגמאות.

צלב על החזה. (תמונה: http://hdpicture.adimaz.com)

11. קעקוע: .A.C.A.B.

קעקוע שמזוהה ביותר על האסירים בבתי הכלא בבריטניה. פירוש המילים הוא All Cops Are Bastards. אסירים אשר מתחרטים על הקעקוע הזה טוענים כי הפירוש של ראשי התיבות הללו הוא Always Carry A Bible. צעירים בריטים רבים, מקעקעים את ראשי התיבות הללו על ידיהם או על גבם, למרות שמעולם לא דרכו בבית כלא. זה מראה על הנכונות שלהם להיכנס לכלא ולהצטרף אל אחיהם מאחורי הסורגים.

tumblr_moxdhexbM81qbwi2go1_500

טוב, הגענו לסוף הרשימה של קעקועי הכלא המוכרים ביותר. אז אם מתחשק לכם לעשות טיול לאחד מבתי הסוהר בעולם, תשננו בעל פה את המשמעות של הקעקועים האלה, כדי שלא תסתבכו ביותר מידי צרות.

 

*תמונה ראשית Daniel Flower מאתר flickr.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב