24/11/2020

בחירת שם לתינוק

בחירת שם לתינוק - whathot

איך לקרוא לרך הנולד?

9 חודשים שלמים של ציפייה, והנה הוא מגיע – התינוק החדש למשפחתם. כשמדובר בילד ראשון ההתרגשות היא כפולה, אך גם לידת הילדים הבאים מביאה איתה הרבה שמחה. אחת ההתבלטויות הקשות ביותר עבור ההורים בחודשים אלו היא כמובן השאלה –  כיצד לקרוא לילד או לילדה החדשים? אם גם אתם עדיין לא בחרתם את השם, אנחנו פה כדי לעזור לכם קצת.

קריאה על שם הסבא והסבתא

במשפחות רבות, נהוג לקרוא לילדים החדשים על שם הסבא או הסבתא שהלכו לעולמם על מנת לרכוש להם כבוד. הבעיה מתחילה כשחלק מהשמות הללו הם מיושנים ולכן הורים רבים בוחרים לשנות את השם ולהתאים אותו לימינו, או להוסיף את השם המקורי בתור שם שני. בעדות המזרח נהוג לקרוא לילד גם כאשר הסבים והסבתות עדיין בחיים.

שמות לועזיים

אופציה נוספת היא לתת לילדים שמות לועזיים ובינלאומיים. לכו תדעו, אולי יום אחד הם יהיו ביל גייטס הבאים, או יקבלו איזה פרס על סרט הוליוודי בו הם ישתתפו. תתארו לכם כמה קשה יהיה להגות את שמם עם הוא יכלול את האות "ח" או "ע" לדוגמא. שמות בינלאומיים לדוגמא: שון, אמילי, ניקול, דין ועוד.

שמות תנ"כיים לעומת שמות טרנדים

זוגות רבים, בעיקר מהמגזר הדתי, נוהגים להעניק לילדיהם שמות מהתנ"ך, במיוחד של דמויות מפתח כמו אברהם, יעקב, שרה, רבקה, דוד, ונמנעים מלהעניק שמות המוזכרים בהקשר שלישי כמו נמרוד או אסא. לעומתם, ישנם זוגות המעדיפים לקרוא לילדיהם בשמות עכשווים וטרנדים כמו יהלי, עופרי, עילי, אופק ועוד. לפעמים יש הורים שהולכים לקיצוניות וקוראים לילדיהם בשמות שהיום נשמעים לנו מוזרים מאוד, אך אולי בעתיד הם ייחשבו לנורמליים.

שמות של בנים לבנות

אם בעבר היו הבדלים חד משמעיים בין שמות לבנים ושמות לבנות, היום כמעט ואין הבדל וניתן לראות בנים ובנות עם אותם שמות: יובל, עומר, אופיר, שחר, ליאור ועוד.

לסיכום,

אנו מקווים שעשינו לכם קצת סדר. מה שחשוב הוא לבחור את השם שאתם הכי אוהבים, אך נסו גם לחשוב על הילד. שמות רבים עלולים להיות ללעג והילדים שלכם עלולים לסבול רק מעצם היותם קרואים בשם מסוים.

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב