05/08/2020

אמיר יקותיאל מסביר מהי העיר הכי אטרקטיבית להשקעה

בנייה בשרון

לכפר סבא יש את שכונת כפר סבא הירוקה * ברעננה חזרתו של בילסקי מנבאת עתיד ורוד * ואילו בהוד השרון יש תנופת בניה הרבה בזכות יזמים מקומיים כמו אמיר יקותיאל * אז איפה כדאי למשקיע נדלן לשים את כספו?

יש לכם סכום כסף נאה בצד, החלטתם להשקיע אותו בנדל"ן, הגעתם למסקנה שמזרח השרון הוא האזור בשבילכם. עכשיו כיצד תדעו איפה להשקיע? בדבר אחד אפשר להיות בטוחים, מזרח השרון בתנופת פיתוח אדירה, בהוד השרון וכפר סבא הבתים צצים ללא הרף הרבה בזכות יוזמות של קבלנים מקומיים שבונים בניינים מוארים כמו פטריות לאחר הגשם. אחד מהם הוא היזם אמיר יקותיאל שבונה בעיקר בהוד השרון, ואילו רעננה מנסה להחזיר עטרה ליושנה ולחזור לבום הנדל"ניסטי שאפיין את תקופתו הקודמת של ראש העיר הנוכחי זאביק בילסקי.. קחו למשל את שכונת נווה זמר ברעננה. מי שרוצה לגור בשכונה הם בעיקר משפרי דיור מרעננה עצמה וגם תושבים לשעבר שרוצים לחזור לעיר בה גדלו. ברעננה כמובן יש אוכלוסייה מאוד חזקה עם עולים אנגלו-סכסים רבים. התשתיות בעיר במצב מעולה והחינוך הוא אחד הטובים בארץ. אז מה הבעיה? מחירי הדירות בעיר מרקיעים שחקים ומתחרים רק באלו של תל אביב. ההיצע עדיין נמוך יחסית ועתודות הקרקע הולכות ואוזלות בעיר.

כפר סבא פורחת

אין ספק שההחלטה של ראש עיריית כפר סבא, יהודה בן חמו, להישען על קונספט חדשני (או לפחות כשהוא החל בעשור הקודם הוא היה כזה) של בנייה ירוקה הוכיח את עצמו. מאז עברו הרבה מים בירקון וכיום שכונות רבות בארץ מתהדרות בסטנדרט ירוק כזה או אחר. אלא שכפר סבא הצליחה להפוך, לפחות בתודעה, כמובילת התחום בין השאר הודות למיתוג העצמי שבא לידי ביטוי אפילו בשם השכונה: כפר סבא הירוקה. היתרונות של שכונה, כמו בתים לא גבוהים במיוחד (בניגוד לשכונות חדשות אחרות בארץ ואפילו בניגוד לרבי הקומות בהוד השרון) יחד עם חינוך מעולה ועם מרחבים גדולים- כל זאת בצירוף הקרבה לכביש ארבע, הובילו לכך שמדובר בפוטנציאל אדיר להשקעה, אגב, הפוטנציאל הזה עדיין לא מתבטא בעלייה במחיר הדירות, כך שהשקעה שם יכולה להיות מצוינת.

יוזמות מקומיות – לדוגמא אמיר יקותיאל

המקרה בהוד השרון קצת שונה משתי הערים האחרות, הבנייה כאן היא בעיקר לגובה, והתנופה נראית כמעט בכל מקום בעיר. השילוב בין המרחב האורבני ובין הסביבה הכפרית הירוקה שאפיינה בעבר את הוד השרון, יחד עם הקרבה היחסית לתל אביב והמחירים שעדיין נשארו שפויים והביאו רבים לקבוע את עתידם דווקא בעיר. בהוד השרון בולטת העובדה שלצד חברות ענק הבונות בניינים (כמו אפריקה ישראל וגינדי) יש מקום ליזמים מקומיים – חזקים, כדוגמת עורך הדין אמיר יקותיאל שהפרויקטים שלהם קצת אחרים מהשטאנץ הידוע של החברות הגדולות.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב