05/08/2020

איך להשתמש בעדשות מגע ולשמור על העיניים ולהימנע מדלקות

עדשות מגע - whathot

דלקות עיניים עלולות במקרים מסוימים להיות מנת חלקם של אנשים אשר מרכיבים עדשות. לרוב, הדלקות והפגיעות בעיניים ניתנות למניעה בעזרת שימוש נכון בעדשה, תוך הקשבה להוראות היצרן ובאמצעות פנייה לגורם מקצועי במקרה של ספק או של חשש לפגיעה.

7 כללים לשמירה על העיניים ולהימנעות מדלקות

  1. הקפידו על היגיינה אישית – היגיינה אישית יכולה למנוע זיהומים ומחלות באופן כללי, וכך גם בעת שימוש בעדשות מגע. ניקיון הידיים טרם ההתעסקות עם עדשות מגע יחסוך כאבים ודלקות, ואין לוותר על כך, אין זה משנה היכן אתם נמצאים.
  2. החליפו את העדשות בהתאם לתקופה שנקבעה – גם אם נראה לפעמים שהעדשה יכולה להחזיק מעמד יותר זמן מכפי שכתוב על הקופסה, מומלץ לא לעשות זאת. לא במקרה ישנן הוראות סדורות ויש להישמע להן: אין למשוך את זמן השימוש בעדשות מעבר לפרק הזמן המומלץ.
  3. פתחו בדרך הנכונה את קופסת העדשות – האריזה של עדשות המגע תוכננה בצורה סטרילית, ועל כן יש לפתוח אותה כששפת הפתיחה פונה לכיוון הקדמי, ורק לאחר מכן יש לשבור את החותם הנועל אותה.
  4. הרכיבו את העדשות רק לאחר בדיקה – עדשות מגע יכולות להוביל לדלקות ולפגיעה בעין אם הן פגומות. לכן, לפני השימוש יש להקפיד ולבחון את העדשה (אין להשתמש בה אם תגלו סדק או חתך) ולהקפיד להשתמש באצבע ולא בציפורן, כדי למנוע פגיעה.
  5. במקרה של שאלה, פנו לאופטומטריסט – בכל מקרה של שאלה בנוגע להרכבת עדשות מגע, של ספק לגבי תקינותן ושל כל שאלה אחרת, יש לפנות אל האופטומטריסט ולקבל הנחייה ותשובות. מידע מקצועי יכול לחסוך פגיעה בעין ולמנוע דלקות.
  6. החליפו את נוזלי העדשה – כל עדשת מגע שאינה חד פעמית צריכה להישמר בתוך כלי ייעודי עם תמיסה המיועדת לכך. את התמיסה יש להחליף על פי הוראות היצרן.
  7. אל תישנו עם עדשות מגע – אולי לכם הדבר ישמע כמובן מאליו, אך כבר קרו מקרים בעבר, שמראים כי חשוב מאד לא ללכת לישון עם העדשות כשהן על העיניים. כמו כן, אין להשתמש בהן בעת שחייה (אלא אם אתם מרכיבים משקפת אטומה המבטיחה שלא יהיה מגע עם המים).

רכישת העדשות וקבלת הנחייה מקצועית

במקרה של רכישת עדשות מגע, מומלץ מאד לבחור גורם מקצועי מומחה בתחום, ממנו תקנו את העדשות ואת הציוד הנדרש לניקוי שלהן ולשמירה עליהן. חשוב שהמקום ממנו תרכשו את העדשות יוכל לענות לכם על כל שאלה ושיתאים לכם את העדשות הנכונות לכם.

 

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב