25/11/2020

איך להוציא את המקסימום מהמכירות שלך באיביי

איך למקסם את הרווחים שלכם במכירות ב-ebay

כמו רבים אחרים, גם אני במהלך השנים האחרונות קונה מוצרים רבים מחו"ל, מאתרי הקניות המובילים בעולם. אך גם חלק מהאנשים, לא רק קונים דרך אתרי קניות באינטרנט, אלא גם מוכרים מוצרים באינטרנט. האתר המרכזי למכירת מוצרים עבור ישראלים הוא אתר הקניות איביי. כמו בקנייה של מוצרים, גם במכירת מוצרים יש מספר טריקים, אשר אמורים למקסם את הרווחים שלכם מאותן מכירות. אז אם אתם רוצים להרוויח את המקסימום מהמכירות שלכם באתר איביי, תמשיכו לקרוא את הכתבה ותתחילו להרוויח יותר.

אתר הקניות והמכירות ebay. (תמונה: Cheon Fong Liew , אתר: Flickr)

התחלת מכרז בימי ראשון אחר הצהריים

כאשר אתם מחליטים לפתוח מכרז על פריט מסוים, אתם צריכים לזכור שאתם רוצים למכור לקהל בכל העולם ולכם אתם צריכים לחשוב כמוהם. בניגוד לישראל, ברוב המדינות בעולם, היום המנוחה הוא יום ראשון ולא יום שבת. פתיחת מכרז של 7 ימים יביא לכם רווחים גדולים יותר, בגלל שרוב הקונים בחו"ל, נמצאים בבית בימי ראשון. אל תשכחו שיש הבדל בזמנים בין המדינות השונות בעולם ולכן מומלץ לפרסם את המכרז בשעות אחר הצהריים כדי להרוויח את המקסימום שאתם יכולים מהמכרז.

יום ראשון הוא יום טוב לעסקים. (תמונה: Joe Lanman , אתר: Flickr)

דעו מה אתם מוכרים

אולי הטיפ הזה נשמע טיפשי קצת, אבל המון אנשים לא יודעים מה הם מוכרים בדיוק. נגיד ואתם מוכרים מוצר ללא האריזה שלו וללא חוברת ההוראות שלו. אתם נמצאים במצב שבו אתם לא יודעים את כל המאפיינים של המוצר, שאתם עצמכם מוכרים. אתם יכולים למכור מוצר, אך אותו קונה יתלונן שזה לא מה שתיארתם ואתם בקלות יכולים להפסיד את הכסף של המכירה. אין חכמה למכור פריטים ואחרי זה להתעסק עם החזרתם. השאיפה שלכם היא להרוויח מהמכירה שלכם את המקסימום שאתם יכולים ללא עלויות לא צפויות. מכירה באינטרנט אולי נראית פשוטה, אבל יש מאחוריה המון משתנים נוספים.

חקרו בנוגע למכירות מוצרים דומים לשלכם

אם אינכם מוכרים מוצר שהוא עבודת יד, סביר להניח שיש עוד כמה אנשים שמכרו מוצר כמו שלכם בדיוק. באפשרותכם לעשות חיפוש באיביי, אחרי מכירות שהסתיימו. תחשפו מעט מידע על המחירים שאותם מוצרים נמכרו ואם מדובר במכרז, תקבלו מושג על איזה סכום הוא נסגר ומה יהיה הרווח הצפוי לכם מהמכירה. לפעמים מחקר קטן לפני המכירה, יכול לספק לכם מידע רב בנוגע למכירה. אולי לא יהיה לכם שווה להתעסק ע מוצר מסוים, למכור אותו ולהרוויח עליו דולר אחד. אל תחשבו שמוצר דומה לשלכם נמכר ב-5 דולר ושלכם יימכר באופן פלא ב-20 דולר. נדירים המקרים שזה קורה.

רשמו תיאור כנה למוצר שלכם

כמה פעמים רכשתם מוצר מסוים, שלפי התיאור שלו, הייתם בטוחים שאת קונים את המוצר האיכותי ביותר ואחרי שהוא הגיע אליכם, הבנתם שקיבלתם חתול בשק. תהיו כמה שיותר ספציפיים ומדויקים כאשר אתם מתארים את המוצר שלכם. אתם רוצים למכור מוצרים ולא להתעסק כל היום עם שאלות של לקוחות פוטנציאליים שרוצים לשאול שאלות בגלל שהתיאור שלכם לא מפורט מספיק. כמובן שאינכם רוצים למכור מוצר ולקבל תלונה מאותו רוכש שהמוצר הוא לא כפי שתואר. מנעו זאת מראש על ידי תיאור מפורט כמה שאפשר.

לא רק שכנות תחסוך לכ כאב ראש עם רוכש לא מרוצה, אלא גם תקדם את המכירות שלכם. קונה שמח זה קונה שנותן לכם דירוג טוב. דירוג טוב מושך יותר קונים אליכם. אנשים מחפשים לקנות מוצרים ממוכרים אמינים שאין איתם בעיות. תבנו לכם מוניטין של מוכרים אמינים והמכירות יבואו אליכם. אל תמכרו לאנשים לוקשים, ביקורת רעה על מוכר בעייתי מתפזרת כמו אש בשדה קוצים.

תבקשו מחיר מציאותי על המוצר שלכם

כבר עשיתם מחקר על מוצרים דומים למה שאתם רוצים למכור, אז אתם יודעים כבר מה טווח המחירים לאותו מוצר. מחיר גבוה מידי יחסית לשוק, יוביל לכך שלא תמכרו את המוצר ותאבדו את דמי הרישום שלכם. רוב האנשים שמסתובבים באתרי קניות הם לא טיפשים, גם הם מחפשים לקנות מוצרים בזול ולא ביוקר. אם הוא יראה שאתם מוכרים פריט ב-10 דולר + משלוח של 5 דולר ומישהו אחר מוכר את אותו פריט ב-12 דולר עם משלוח חינם, סביר להניח שהוא ירכוש את המוצר ב-12 דולר. כמו שאתם עושים סקר שוק גם קונים אחרים עושים סקר שוק.

תנו מחיר הגיוני. (תמונה: Denis P , אתר: Flickr)

השתמשו בשיטות שיווק שונות למשוך קונים

באיביי יש מליוני פריטים המוצעים למכירה ואתם רוצים לבלוט יותר מאחרים. איביי מציעה תוספות רבות בתשלום מסוים, כדי להבליט את המוצר שלכם על פני פריטים אחרים. אני אישית ממליץ לכם להשתמש בשיטה שאינה עולה לכם כסף. דוגמה:

Apple iPhone 5 16GB White and Silver Smartphone

Apple_iPhone_5_16GB_White_and_Silver_Smartphone

תראו איך בעזרת שימוש בקו תחתון בין המילים, אנו מקבלים כותרת רחבה יותר, קלה יותר לקריאה ומשוכת יותר את העין. בנוסף, ישנה אפשרות להוסיף עוד תמונות של המוצר שלכם ברשימת החיפוש, בתמורה לסכום כסף קטן. יותר תמונות של הפריט אותו אתם רוצים למכור, יכולות למשוך יותר קונים להיכנס לרשומה שלכם. המטרה שלכם היא למשוך את עיניי הרוכשים, להיכנס לרשומת המוצר שלכם, משאר הרשומות ברשימת המוצרים באתר. אתם צריכים לגרום לרשימה שלכם לבלוט כמה שיותר משאר הרשומות.

 השתמשו בתמונות איכותיות

אז יש לכם פריט שאתם רוצים למכור, רשמתם לו תיאור מפורט ביותר, עכשיו אתם רק צריכים לשים תמונה איכותית. אם מדובר בפריט קטן, תצלמו אותו על רקע לבן ונקי (בריסטול לבן לדוגמה). השתמשו במצלמה איכותית ושחקו עם ההגדרות כאשר אתם מצלמים כדי להשיג את התמונות האיכותיות ביותר. עבור כל פריט שאתם מוכרים, שימו בין 4-6 תמונות מכיוונים שונים ורזולוציות שונות. יש משפט שאומר שתמונה אחת שווה 1000 מילים, לפעמים תמונה טובה יכולה להשפיע מאוד על קונה לקנות את המוצר שלכם. גם כאשר מדובר בפריט גדול, צלמו אותו על רקע נקי.

בדקו שגיאות כתיב ודקדוק

אחרי שכתבתם את התיאור למוצר, קחו לכם כמה דקות כדי לבצע בדיקה של שגיאות כתיב ואיות לתיאור שלכם. גם אם אתם יודעים שיש לכם אנגלית ברמה גבוהה, אל תתביישו לבדוק מה שכתבתם. אל תשכחו שאתם כותבים לקהל זר ולא לקהל הישראלי. כאשר אתם מתרגמים משהו מעברית לאנגלית, לא תמיד זה מובן בצורה הנכונה באנגלית.

 הסבר מפורט למשלוחים ודמי טיפול

הסבירו בדרך הפשוטה ביותר, כמה אתם דורשים על משלוח לכל מדינה ומדינה. אם ישנם דמי טיפול תחשבו אותם מראש במחיר המבוקש. כמו כן, הסבירו מה אתם מתכוונים לעשות במקרה שהמוצר לא כפי שהוא תואר, כאשר המותר הגיע פגום ושאר הסיבות שהרוכש לא ירצה להשאיר אצלו את המוצר. הסבירו גם בנוגע להחזרת מוצר, מי יחויב בדמי משלוח חזרה ועוד. הסבר מראש ימנע המון בעיות בעתיד במקרים כאלה. על תשכחו לפרט בנוגע למסים מסוימים שאולי יוטלו על החבילה. מסים גבוהים יכולים למנוע מאותו קונה לקחת את החבילה ולדרוש בחזרה את כספו.

פרטו על משלוחים ודמי טיפול. (תמונה: Mark , אתר: Flickr)

תהיו זמינים לשאלות של לקוחות ולקוחות פוטנציאליים

גם אני בתור קונה, מעוניין לשאול שאלות על המוצר אותו אני עתיד לרכוש. מוכר שעונה במהירות נותן לי הרגשה של אמינות וככה אני מעדיף לרכוש ממנו את הפריט. לפעמים קורה שאחרי שרכשתם אתם רוצים לדבר עם המוכר כדי לברר כמה דברים (כמו מספר משלוח חבילה או כל ששאלה אחרת). גם אחרי שמכרתם את הפריט, תהיו זמינים עבור הלקוחות שלכם. תזכרו, לקוח שמח זה המפרסם הטוב ביותר שלכם. בדקו את חשבון האיביי שלכם לעתים קרובות על מנת לבדוק אם ישנה שאלה שמחכה לתשובה שלכם. השירות הוא מעל הכל!

שלחו את הפריט שלכם במהירות

מוכרים רבים שולחים את הפריטים שלהם תוך כמה ימי עסקים (בין יום עסקים אחד ל-14 ימי עסקים). כדי לספק את השירות הטוב ביותר, תשלחו את ההזמנות ממכם במהירות המרבית שאתם יכולים. גם ככה לוקח זמן עד שהפריט מגיע לאותו רוכש. אולי משלוח מהיר לא באמת יגרום למוצר להגיע במהירות ליעדו, אבל כאשר לקוח מקבל מספר מעקב אחר חבילה, הוא מרגיש רגוע יותר.

תשתמשו ב-Paypal

אנשים רבים לא אוהבים לתת את מספר כרטיס האשראי שלהם לאתי מכירות באינטרנט, הם מרגישים לא מוגנים ומפחדים שימעלו להם בחשבון הבנק. PayPal הוא שירות של ארנק אינטרנט, המשמש כמתווך בין הלקוח לרוכש. קנייה דרך PayPal, תעניק ביטחון והגנה ללקוח מפני גנבה של כסף מחשבונו. השירות של PayPal הוא שירות פופולרי מאוד היום בעולם ואנשים רבים משתמשים בו. השימוש בשירות הזה יחסוך ממכם הרבה כאב ראש בתור מוכרים, אתם לא צריכים להתעסק עם הכסף יותר מידי. אם המכירה התבצעה במו שצריך, אתם תקבלו את הכסף שלכם ללא בעיה.

תשתמשו ב-PayPal. (תמונה: Kārlis Dambrāns , אתר: Flickr)

קידום המוצרים שלכם

בכל יום מצרפים מיליוני פריטים לאתר איביי וסבירות גבוהה שיצרפו גם פריט כמו שאתם מוכרים. אתם צריכים לפרסם את הפריטים שלכם בכל הפלטפורמות שאתם מכירים, בין אם זה בקבוצות או דפים בפייסבוק, בטוויטר, בפורומים או בכל שאר הרשתות החברתיות, אתם יכולים לגרום לתנועה של גולשים להגיע לרשימות הפריטים שלכם. כל הדרכים כשרות כדי להביא קונים פוטנציאליים לחנות שלכם באיביי.

כפי שאתם יכולים לראות, הבאתי לכם למעלה מספר טיפים שיכולים האיץ את קצב המכירות שלכם באתר ebay. יש עוד עשרות טיפים אשר יכולים לעזור לכם למכור עוד ועוד פריטים. לפני שאתם משתמשים בטיפים, תעברו עליהם ותחשבו אם הם יכולים לעזור לכם להתקדם במכירות שלכם. אולי לא כל הטיפים יעזרו לכם כמו שהם עזרו לי, אבל אני אשמח אם תקבלו את התנופה הקטנה הזו שתעזור לכם למכור יותר ולהרוויח יותר. אם גם אתם בעלי חנות מכירה ב-ebay אשמח אם תכתבו את הטיפים שלכם בתגובות למטה. שיהיה לכם המון בהצלחה ולעולם אל תוותרו.

*תמונה ראשית: Ryan Fanshaw, אתר: Flickr.

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב