24/11/2020

איך לבחור מוסד לימודים

בחירת מוסד לימודים - WhatHot

לא יודעים באיזה מוסד לימודים לבחור? לפניכם מספר המלצות

רובנו הולכים במסלול החיים הקבוע: מסיימים תיכון, מתגייסים לצבא, נרשמים ללימודים ולאחריהם מחפשים עבודה בתחום, מתחתנים ומקימים משפחה. אין ספק שכל אחד מהשלבים הוא ציון דרך בפני עצמו. בכתבה לפניכם החלטנו להתמקד באחת ההחלטות המשמעותיות ביותר – איך לבחור מקצוע לימודים, והיכן ללמוד אותו.

בחירת מקצוע – ללכת אחרי הלב

אם תשאלו את ההורים שלכם מה ללמוד, רוב התשובות יהיו – רפואה, כלכלה, הנדסה, כלומר – מקצועות שמביאים בסופו של דבר כסף ופרנסה. לעומת זאת, סטודנטים רבים שהלכו ללמוד מקצוע שלא התחברו אליו, חוו קושי גדול מאוד ולא תמיד נחלו הצלחה ולכן גם פרשו מהלימודים בשלב מוקדם או מאוחר. הוראה או עבודה סוציאלית למשל הם שני תחומי לימודים שאינם מביאים משכורת גבוהה, אך יש בהם סיפוק רב מאוד ויתרונות רבים נוספים. לכן, לפני שאתם נרשמים ללימודים, בדקו את כל האופציות. המלצה שלנו – ערכו טבלה עם כל המקצועות שאתם חושבים ללמוד ועשו יתרונות מול חסרונות.

בחירת מוסד לימודים

לאחר שהחלטתם מה אתם רוצים ללמוד, הגיע הזמן לבחור את מוסד הלימודים. לבחירה הזו ישנם מספר פרמטרים שצריך לקחת בחשבון:

  • ישנם מקצועות לימוד מסויימים הנלמדים רק במוסדות לימוד ספציפיים, כך שמיקום הלימודים יקבע במקרה הזה על פי המקצוע הנלמד. לדוגמא: אם ברצונכם ללמוד תזונה, לא תוכלו ללמוד זאת בבאר שבע או בבר אילן למשל. אלא רק במקומות המיודעים לכך.
  • בחירת מוסד לימודים לפי מיקום. סטודנטים רבים הרוצים לגור באזור מסוים יבחרו את מוסד הלימודים לפי המיקום בו הוא נמצא. לדוגמא: סטודנטים האוהבים את תל אביב ורוצים לגור בה ילמדו במוסדות בעיר כמו אוניברסיטת תל אביב, האקדמית תל אביב-יפו, סמינר הקיבוצים ועוד. סטודנטים שמעדיפים את אזור הצפון יבחרו את המוסדות הנמצאים שם.
  • בחירת מוסד לימודים לפי חשיבות. סטודנטים רבים בוחרים את מקום הלימודים לפי החשיבות וסמל הסטטוס של המקום. כך למשל, סטודנטים הרוצים ללמוד רפואה יבחרו במוסדות כמו אוניברסיטת תל אביב ואוניברסיטת בן גוריון הנחשבים למוסדות טובים מאוד. לימודי הכלכלה למשל נחשבים לטובים מאוד באוניברסיטה העברית בירושלים.
  • בחירת מוסד לימודים לפי רקע סוציו-אקונומי. סטודנטים עם רקע סוציו-אקונומי טוב יותר יבחרו לעיתים במוסד לימודים יקר יותר כמו המכללה למנהל או המרכז הבינתחומי הרצליה, בעוד סטודנטים מרקע סוציו-אקונומי פחות טוב יבחרו במוסד לימודים בו שכר הלימודים נמוך יותר, או שינסו לקבל מלגה.

 

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב