23/09/2020

אהבה: כשפי אהבה בעולם רוחני

love-megic

לכל אחד מאיתנו יש את החופש לאהוב את מי שנבחר, או את מי שהלב שלנו יבחר לאהוב. ברור לכל שלא ניתן להכריח אדם לאהוב או לשנוא אדם אחר, ואפילו הרמב"ם התייחס לא פעם לציווי האלוהי: "ואהבתם את ה' אלוהיכם". שכן, כיצד ניתן להסביר את המשמעות שבו האל מצווה את האדם לאהוב אותך בכל נפשו?

אחד הפירושים האינטואיטיביים ביותר עבורנו, הוא שמשמעות הפסוק היא שהאדם יקבל על עצמו לזנוח את כל שאר אהבותיו, אלילים ומשיחי שקר אחרים, ויקבל על עצמו רק את הקדוש ברוך הוא. עבודת האל האינטנסיבית תסייע לו להפנות את כל כוחות הנפש לעבודת האל, ובכך יתקרב אליו ויאהב אותו אהבה עזה שאינה מגיעה מציווי אלא מרחשי הלב.

אהבה רוחנית (תמונה: Millzero Photography )

על פי עיקרון זה מנחה תורת הקבלה הקדושה כיצד להשלים בהצלחה תהליך של החזרת אהבה ישנה או כזו שדעכה עם השנים. ראשית כל, יש לזנוח את כל האהבות האחרות, בין אם מדובר על קשר רומנטי או פלרטוט עם אישה אחרת ובין אם מדובר על אהבה למשקאות אלכוהוליים שגורמת למתח בין בני הזוג ובכך לדעיכה האהבה הזוגית. לאחר שמנקים את הגורמים המפריעים לעבודת בן או בת הזוג, ניתן להמשיך ולגייס את כל כוחות הנפש שלנו כבני אדם לעבודה הזוגית, בדיוק כפי שאנו מצווים לאהוב את האל. ניקוי הגורמים המפריעים נקרא גם ניקוי אנרגיות שליליות וניתן לבצעו על פי האמור בכתובים, על ידי איש מקצוע מוסמך לכך בלבד, או שניתן לבצע בעזרת החלטה משותפת של שני בני הזוג המחויבים להצלחת התהליך. אך אם האהבה כבר הסתיימה, נדרש לבצע על פי כשפים לבנים המותרים בהלכה.

אהבה גדולה בחסות הרמב"ם (תמונה: Auzigog )

לאחר שהוסרו החסמים, הגיע הזמן לחבר בין שתי הנשמות, זהו תהליך עדין שיש לבצע אותו רק לאחר שנבדקה ההתאמה הרוחנית בין שני בני הזוג – אחרת מבוצעת קשירה של שתי נשמות שלא על פי הגורל. איסור זה, נובע מהחבות המוסרית של כל אחד מאיתנו לחופש הביטוי והאהבה, ויש לבצעו רק במקרה שהאהבה קיימת והיא אינה מתממשת בגלל גורם שלישי המפריע לכוח הבריאה, כוח האהבה להגשים את עצמו.

תמונה ראשית shutterstock

תגיות הכתבה

שליחת תגובה


2014-כל הזכויות שמורות 2013 © מגזין WhatHot מה שחם באינטרנט
richkid אינטראקטיב